




Odmiana ta charakteryzuje się regularną, kulistą kępą, stworzoną z długich, przewieszających się w ¾ wysokości źdźbłach oraz z delikatnych, zielonych liści z białym nerwem pośrodku. Wiechowate kwiatostany barwy różowo-brązowej pojawiają się na roślinie w drugiej połowie lata, jesienią zaś przybierają srebrzysto-brązowe barwy. Jednak w naszym klimacie odmiana ta rzadko zakwita.
Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn.
Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.
Delikatny kształt kępy oraz przyjemny szum poruszanych na wietrze źdźbeł sprawia, że roślina ta stworzona jest do sadzenia nad oczkami wodnymi lub w miejscach wypoczynku, tj. huśtawki czy altany ogrodowe. Regularna sylwetka czyni ją świetną rośliną architektoniczną, która może być wykorzystywana w nowoczesnych aranżacjach, np. w połączeniu z innymi trawami ozdobnymi, tj. turzyce, trzcinniki czy rozplenice, ale także doskonale sprawdza się w ogrodach skalnych lub w stylu japońskim. Miskant ten dobrze prezentuje się jako tło kwiatowej rabaty, w towarzystwie hortensji bukietowych, floksów, słoneczników, rudbekii lub jeżówek purpurowych. Bardzo ładnie komponuje się również z żółtymi odmianami berberysów lub z roślinami o ażurowych liściach. Odmiana ta nadaje się również do tworzenia sezonowych osłon oraz żywopłotów.
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz także