Rozplenica Japońska

12,00 zł
.

Pennisetum alopecuroides 

Niezwykle ozdobna trawa bylinowa tworząca gęste kępy, dorastające do 100cm wysokości. Charakteryzuje się wąskimi liśćmi oraz wąsko-lencetowatymi kwiatostanami, które osiągają nawet 20cm długości!Kwiatostany barwy srebrzysto-zielonej pojawiają się na roślinie już w sierpniu. Z czasem przybierają odcienie brązu.

  • doniczka: P9
  • wysokość sadzonki: 40cm
  • dostępne również w C2

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Rozplenica wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub lekko ocienionego (na półcienistych jednak słabiej kwitnie). Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, ale lekka i przepuszczalna - woda musi być sprawnie odprowadzana. W trakcie suchego lata warto podlewać roślinę, aby susza nie odbiła się negatywnie na kwitnieniu. Preferuje podłoże wapienne o odczynie zasadowym, jednak dobrze będzie rosła w każdej zasobnej, dobrze zdrenowanej ziemi. Rozplenica lubi gleby żyzne lub umiarkowanie żyzne. Nie trzeba się specjalnie wysilać, by zabezpieczyć trawę przed zimnem i wiosennymi roztopami - wystarczy zostawić zaschnięte źdźbła i związać sznurkiem. Wiosną nie spieszymy się z usunięciem snopka, trawa bowiem późno rusza z wegetacją.

ZASTOSOWANIE

Rozplenica ta doskonale prezentuje się sadzona zarówno pojedynczo, jak również w grupach. Doskonale nadaje się na obwódki, obrzeża zbiorników wodnych oraz w ogrodach preriowych i na wrzosowiskach! Dobrze wygląda w kompozycjach z bylinami kwitnącymi jesienią, takimi jak astry i rudbekie. Znajduje również zastosowanie jako roślina uprawiana w pojemnikach. A ususzone kłosy rozplenicy dobrze sprawdzają się w suchych kompozycjach bukietowych.

Opis

Wysokość (cm)
80
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
100
Szerokość (cm)
80
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
srebrzysto-zielony
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.