Rozplenica Japońska 'Little Bunny'

15,00 zł
.

Pennisetum alopecuroides 'Little Bunny'

To najniższa odmiana piórkówki. Ma bardzo ładny, półkulisty pokrój – tworzy małą, zwartką kępkę dorastającą do 40cm. wysokości. Liście początkowo zielone, jesienią przybierają żółtych odcieni. W sierpniu pojawiają się na roślinie puszyste, beżowe kwiatostany, które z czasem przebarwiają się na kolor jasno-brązowy i błyszczą się w promieniach słońca. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 15cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Rozplenica wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub lekko ocienionego (na półcienistych jednak słabiej kwitnie). Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, ale lekka i przepuszczalna - woda musi być sprawnie odprowadzana. W trakcie suchego lata warto podlewać roślinę, aby susza nie odbiła się negatywnie na kwitnieniu. Preferuje podłoże wapienne o odczynie zasadowym, jednak dobrze będzie rosła w każdej zasobnej, dobrze zdrenowanej ziemi. Rozplenica lubi gleby żyzne lub umiarkowanie żyzne. Nie trzeba się specjalnie wysilać, by zabezpieczyć trawę przed zimnem i wiosennymi roztopami - wystarczy zostawić zaschnięte źdźbła i związać sznurkiem. Wiosną nie spieszymy się z usunięciem snopka, trawa bowiem późno rusza z wegetacją.

ZASTOSOWANIE

Piórkówka stanowi cenne urozmaicenie każdego ogrodu – od naturalistycznych po nowoczesne. Ze względu na jej niewielkie rozmiary najpiękniej wygląda posadzona w małych grupkach. Wyjątkowo prezentuje się na żwirowych rabatach oraz kwiatowych, na tle nieco wyższych bylin. Lubi też towarzystwo krzewów liściastych, jak np. berberys czy trzmielina oraz karłowych odmian iglaków. 

Opis

Wysokość (cm)
30
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
50
Szerokość (cm)
50
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
biały
Kolor liści
zielony/żółty
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.