imperata cylindryczna 'Red Baron'

10,00 zł
.

Imperata cylindrica 'Red Baron'

Niezwykle efektowna odmianą trawy o ozdobnych, czerwono zabarwionych liściach, które z czasem nabierają intensywnego koloru, co czyni ją prawdziwym unikatem wśród traw ozdobnych. Imperata tworzy wolno rozrastające się, zwarte kępy, dorastające do 50 cm wysokości. 

  • doniczka: C3
  • pojemność: 3L
  • wysokość sadzonki: 30cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Imperata ‘Red Baron’ najlepiej czuje się na glebach żyznych i wilgotnych. Aby dobrze się zabarwiła w glebie może zabraknąć potasu. Wiosną zaleca się stosowanie nawozów wieloskładnikowych, natomiast w późniejszym okresie wystarczy nawóz o zwiększonej zawartości potasu. Trawa ta jest mrozoodporna, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Dobrze znosi ona okresowe susze. Co więcej, przy okresowych niedoborach wody, ładniej wybarwia się na kolor czerwony. 

Imperata ‘Red Baron’ najlepiej czuje się na glebach żyznych i wilgotnych. Aby dobrze się zabarwiła w glebie może zabraknąć potasu. Wiosną zaleca się stosowanie nawozów wieloskładnikowych, natomiast w późniejszym okresie wystarczy nawóz o zwiększonej zawartości potasu. Trawa ta jest mrozoodporna, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. 

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Red Baron’ doskonale prezentuje się zarówno w pojemnikach, jaki i na rabatach czy nad brzegiem oczka wodnego. Świetnie sprawdza się w naturalistycznych kompozycjach jako akcent barwny i pokrojowy. Idealnym dopełnieniem kompozycji z czerwoną trawą są kamienie, głazy, żwir czy inne naturalne dodatki. 

Opis

Wysokość (cm)
50
Szerokość (cm)
rozłogowa
Czas kwitnienia:
VIII-IX
Kolor kwiatów:
biały
Kolor liści
zielony/czerwony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
9szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.