Miskant chiński 'Little Zebra'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Little Zebra'

Odmiana charakteryzująca się poprzecznym paskowaniem liści. Jest karłowatą mutacją o kępiastym pokroju. Dorasta do ok. 70 cm wysokości. Cechą najbardziej charakterystyczną są poprzeczne, złociste prążki na liściach oraz ciemno różowe kwiaty pojawiające się ponad liśćmi od września. Jesienią liście nabierają brunatnych odcieni, a kwiatostany płowieją, stanowiąc ozdobę aż do zimy. W trakcie kwitnienia wysokość sięga 120 cm.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 25 cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ta jest niezwykle cenną trawą ozdobną o pięknych liściach i kwiatach. Wspaniale prezentuje się posadzona zarówno w grupach jak i pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant ten jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Opis

Wysokość (cm)
80
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
120
Szerokość (cm)
100
Czas kwitnienia:
IX-X
Kolor kwiatów:
różowy
Kolor liści
zielono-złocisty
Stanowisko
półcieniste, cieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
1-2szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.