Miskant chiński 'Morning Light'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Morning Light'

Bardzo atrakcyjna odmiana trawy bylinowej, tworząca eleganckie kępy o wysokości 160 cm. Łukowato wygięte liście o szerokości 6 mm mają szeroki biały pas biegnący pośrodku blaszki i wąskie kremowe obrzeżenia. Kwiaty zebrane są w czerwonawe wiechy, które pojawiają się późnym latem. W naszym klimacie odmiana 'Morning Light' rzadko zakwita.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 60 cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Roślina może być bardzo szeroko wykorzystywana, jako soliter lub w grupie na rabatach z krzewami lub bylinami. Miękkie kształty kępy i przyjemny szum poruszanych na wietrze źdźbeł sprawia, że jest to roślina stworzona do sadzenia nad oczkami wodnymi lub przy miejscach wypoczynku takich jak altany czy huśtawki ogrodowe. Będzie dobrze współgrać z bordowo ulistnionymi roślinami, tj. berberys 'Atropurpurea Nana' czy czarny bez. 'Morning Light' jest świetną rośliną architektoniczną, którą wykorzystamy w nowoczesnych aranżacjach, zwłaszcza na tle białych lub szarych elewacji (np. w swoim towarzystwie, z innymi miskantami lub z innymi trawami ozdobnymi jak turzyce, trzcinniki czy rozplenice.

Opis

Wysokość (cm)
160
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
250
Szerokość (cm)
50
Czas kwitnienia:
VIII-IX
srebrzysto-groniasty
Kolor liści
zielony z białym obrzeżeniem
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
1-2szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.