Miskant chiński 'Krater'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Krater'

Odmiana miskanta o pięknym, kształtnym pokroju. Tworzy regularne kopuły liści, dzięki czemu zyskuje na atrakcyjności. Miskant 'Krater' osiąga 170 cm wysokości wraz z kwiatostanami, które pojawiają się pod koniec sierpnia. Kwiatostany w złożone z obfitych purpurowo-czerwonych pióropuszy, w miarę przekwitania przybierają odcienie srebrzysto-beżowe. Charakterystyczne zielone liście z białym paskiem po środku, jesienią przebarwiają się na kolor rudo-czerwony.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 60 cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Miskant 'Krater' dobrze wygląda zarówno jako soliter, jak i posadzony w grupach złożonych z kilku roślin. Bardzo dobrze sprawdza się w roli sezonowych osłon i niskich żywopłotów ale także idealnie nadaje się do tworzenia żwirowych rabat w stylu japońskim, czy nowoczesnym. Wyjątkowo wygląda nad brzegiem strumienia, stawu lub oczka wodnego. 'Krater' dobrze czuje się w towarzystwie innych miskantów, turzyc, trzcinnik oraz rozplenic. Jednoczenie bardzo dobrze prezentuje się na tle kwiatowej rabaty. Najlepsze dla niego będą późno kwitnące byliny, tj. rudbekia czy języczka pomarańczowa. Do prostych w uprawie rabat krzewiastych warto sięgnąć po bordowe i czerwone odmiany berberysów tj. Thunberga 'Bagatelle', 'Atropurpurea Nana', 'Admiration', czy 'Red Carpet'

 

Opis

Wysokość (cm)
140
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
170
Szerokość (cm)
70
Czas kwitnienia:
VIII-IX
Kolor kwiatów:
purpurowy
Kolor liści
zielony, przebarwiający się
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.