Miskant chiński 'Little Miss'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Little Miss'

Niezwykła odmiana miskanta o pięknym, kompaktowym pokroju. Osiąga wysokość ok. 60 cm i nieco mniejszą szerokość. Trawa ta charakteryzuje się podwójnym ubarwieniem liści - zielonym środkiem i karminowym zewnętrzem blaszki. Jesienią liście przybierają intensywniejszych kolorów, a na kępie pojawiają się piękne różowe kwiatostany, które w miarę przekwitania zamieniają się w beżowo-srebrzyste szczotki. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 35 cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary odmiana ta doskonale sprawdza się jako roślina obwódkowa lub sadzona w grupach. Pięknie prezentuje się też jako soliter, posadzona wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Odmiana 'Little Miss' jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w ogrodach naturalistycznych. 

Opis

Wysokość (cm)
60
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
100
Szerokość (cm)
40
Czas kwitnienia:
IX-X
Kolor kwiatów:
różowy
Kolor liści
zielono-karminowy
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.