Miskant chiński 'Ferner Osten'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Ferner Osten'

Odmiana ta wytwarza długie, przewieszające się źdźbła barwy ciemnozielonej z białym paskiem pośrodku. Tworzą dość regularną fontannę. Liście jesienią przebarwiają się na kolor żółto-purpurowy. Kwiatostany barwy czerwonej pojawiają się dość wcześnie (sierpień), wyrastając ponad wysoką kępę liści i pozostają na roślinie aż do wiosny, stanowiąc atrakcję zimowego ogrodu. Barwa kwiatostanów w miarę przekwitania bieleje. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 120 cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Miskant jest jednym z podstawowych gatunków wykorzystywanych do tworzenia żwirowych rabat w stylu japońskim, nowoczesnym lub nad brzegiem strumienia, stawu bądź oczka wodnego, ale także takich kącików żwirowych, które "imitują" wodę. Regularna kulista sylwetka czyni go świetną rośliną architektoniczną, którą wykorzystujemy w nowoczesnych aranżacjach. Miskant 'Ferner Osten' lubi towarzystwo innych miskantów, lub innych traw ozdobnych, tj. turzyca, trzcinnik czy rozplenica. Bardzo ładnie harmonizuje z bryłami surowych budynków. 

Opis

Wysokość (cm)
80
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
140
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
winno-czerwony
Kolor liści
zielony, przebarwiający się
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
2-3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.