Fargesia parasolowata (bambus) ‘Bimbo’

35,00 zł
.

Fargesia murielae 'Bimbo'

Zimozielony bambus dorastający do 150 cm wysokości o zaokrąglonym pokroju. Zalicza się do tzw. bambusów kępowych, dlatego przy jego sadzeniu nie jest konieczne zakładanie bariery korzeniowej. Bambus ten charakteryzuje się miękkimi, jasnozielonymi liśćmi, dzięki czemu idealnie nadaje się do rozjaśniania cienistych miejsc w ogrodzie. 

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 30cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Bambus ten preferuje stanowiska zacienione – w takich miejscach utrzymuje swoją żywo zieloną barwę liści. Należy zapewnić mu żyzne, stale umiarkowanie wilgotne podłoże, a także dużą wilgotność powietrza. Gatunek ten nie jest inwazyjny, charakteryzuje się kępiastym pokrojem. Ponadto fargesja bardzo dobrze znosi przycinanie, dlatego z łatwością można uformować z niej piękną kulę. 

ZASTOSOWANIE

Ze względu na jej karłowaty pokrój doskonale nadaje się na niskie żywopłoty. Jej ulubionym miejscem w ogrodzie jest pobliże jeziorka czy oczka wodnego, co zapewni jej odpowiednią wilgotność. Bambus jest niezwykle popularny w ogrodach w stylu japońskim, gdzie tworzy wspaniałe kompozycje w połączeniu z innymi bambusami. Równie pięknie prezentuje się sadzony w donicach lub pojemnikach, dzięki czemu może nadać wyjątkowego uroku naszym balkonom czy tarasom.

Opis

Wysokość (cm)
150
Kolor liści
zielony
Stanowisko
półcieniste, cieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.