Kostrzewa Sina 'Elijah Blue'

8,00 zł
.

Festuca glauca 'Elijah Blue'

Niska trawa bylinowa o igiełkowatych, nastroszonych liściach. Niebieski kolor kostrzewy utrzymuje się przez cały rok! Trawa ta rozrasta się w gęste kępki sięgające 20-30 cm wysokości i nieco większej średnicy. W maju i lipcu pojawiają się małe, białe kwiaty, wystając nieco powyżej nad kępę. Fenomen tego gatunku polega na tym, że im gorsze są warunki, w których rośnie, tym niebieskie zabarwienie liści staje się bardziej intensywne. Wszystko za sprawą woskowatego nalotu na liściach, który jest naturalną wydzieliną chroniącą ten gatunek przed ostrym słońcem i utratą wody w okresach suszy.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 20cm
  • w ofercie różne rozmiary sadzonek

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Kostrzewa to roślina zupełnie niewymagająca co do warunków glebowych. Jest odporna na szkodniki, suszę i mróz. Najładniej zabarwia się na suchych, piaszczystych i ubogich glebach. Aby dobrze wybarwiała liście, powinna rosnąć na glebie lekkiej, piaszczystej i ubogiej. Nawozić i podlewać zaleca się co najwyżej w pierwszym roku po posadzeniu, aby spowodować odpowiednie rozbudowanie kępek. W kolejnych latach zabiegi te są niewskazane, gdyż niekorzystnie wpływają na wybarwienie liści. Aby uzyskać niebieski kolor, kostrzewa musi rosnąć w miejscu słonecznym.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ta idealnie nadaje się na rabatę z roślin sucholubnych. Rabata taka powinna znajdować się w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Powinno się unikać zagłębień terenu, w których zbiera się nadmiar wody. Odpowiednimi roślinami dla towarzystwa będą m.in.: rozchodnik okazały, lawenda wąskolistna, mikołajek płaskolistny czy jukka karolińska Warto dodać też kilka roślin zimozielonych - np. jałowce płożące.

Opis

Wysokość (cm)
20
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
30
Szerokość (cm)
25
Czas kwitnienia:
V-VI
Kolor kwiatów:
sinoniebieski
Kolor liści
niebieski
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
suche, piaszczyste
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Zimozieloność
tak
Obsada
12-16szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.