Miłka Okazała

12,00 zł
.

Eragrostis spectabilis

Wyjątkowa trawa o niebywałych walorach zarówno estetycznych jak i uprawowych. Jej piękno trudno opisać i oddać na fotografiach. Tworzy niezbyt gęste kępy szerokich, ostro zakończonych liści, wśród których od sierpnia wyrastają piękne, różowe kwiatostany o tak luźnej strukturze, że prezentują się niczym obłok osiadający wśród kęp sztywnych liści. Kwiatostany utrzymują się praktycznie aż do zimy, więc najlepiej osobiście przekonać się o urodzie miłki okazałej. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 20cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miłka Okazała jest gatunkiem wybitnie tolerancyjnym na suszę , nawet długotrwałą. Może rosnąć na ubogiej, nieurodzajnej glebie. Warunkiem dobrego zimowania i bujnego kwitnienia jest zapewnienie miejsca słonecznego, ciepłego oraz bardzo przepuszczalnego, piaszczysto-żwirowej gleby, która nie zatrzymuje nadmiaru wody na okres zimy.

ZASTOSOWANIE

Miłka może stanowić niebywałą ozdobę rabat w nasadzeniach grupowych zarówno jako kępa jednogatunkowa jak i w towarzystwie innych roślin. Jej uroda kojarzy się z terenami preriowymi, z których pochodzi, a więc w ogrodach naturalistycznych na tle żwirów, kamieni będzie się prezentować najpiękniej.

Opis

Wysokość (cm)
40
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
60
Czas kwitnienia:
VIII-IX
Kolor kwiatów:
różowy
Kolor liści
zielony/brązowy
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
ubogie, piaszczysto-żwirowe
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
7-12szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.