Miskant Chiński 'Purple Fall'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Purple Fall'

Średniej wielkości trawa ozdobna, dorastająca wraz z kwiatostanami do ok 180cm. Miskant ten charakteryzująca się pięknym wybarwieniem liści, które już wczesnym latem zachwycają gamą kolorów. Od różnych odcieni fioletu do wiśniowo-karminowej barwy. W dużej mierze wybarwienie uzależnione jest od stanowiska oraz obecności mikroelementów w glebie. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu. Jego pierzaste kwiatostany początkowo są barwy kremowo-różowej, które bieleją z upływem czasu.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 50cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Miskant 'Purple Fall' idealnie prezentuje się zarówno w kompozycjach pojemnikowych a także na rabatach. Dobrze prezentuje się jako soliter a także w grupach ( 3szt.), lub w kompozycji z wysokimi bylinami i innymi trawami o odmiennej kolorystyce np. srebrnej, gdzie wprowadza harmonię, grację i ruch. Odmiana ta świetnie nadaje się również na żywopłoty oraz chętnie wykorzystywana jest w florystyce. 

Opis

Wysokość (cm)
150
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
180
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
kremowo-różowy/biały
Kolor liści
zielony/wiśniowo-śliwkowy
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.