Miskant Chiński 'Pünktchen'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis 'Pünktchen'

Trawa ozdobna o poprzecznie paskowanych, ciemnozielono-złocistych liściach. Żółte przebarwienia oddalone są od siebie o mniej więcej  o 10 cm. Kwiaty pojawiają się jesienią, zebrane są w czerwonawe, liczne wiechy, które stopniowo bledną, a w końcu stają przybierają barwę srebrzystą.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 60cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ta stworzona jest do sadzenia nad oczkami wodnymi lub przy miejscach wypoczynku takich jak altany czy huśtawki ogrodowe. Dobrym towarzystwem dla tego miskanta mogą być inne trawy takie jak: rozplenice czy turzyce. Punktchen doskonale nadaje się do stworzenia jasnej, radosnej kompozycji w odcieniach żółci, bieli i zieleni, z takimi roślinami jak np. berberysy o żółtych liściach stworzy wyjątkową kompozycję. Bardzo ładnie harmonizuje również z roślinami o ażurowych liściach, które nadają rabatom nowoczesnego wyglądu. (np. bez czarny, brzoza).

Opis

Wysokość (cm)
170
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
220
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
purpurowo-czerwony/srebrny
Kolor liści
zielony z żółto-beżowym paskowaniem
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Obsada
1-2szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.