Rozplenica Japońska 'Hameln'

15,00 zł
.

Pennisetum alopecuroides 'Hameln'

Zwana także piórkówką, to kępkowa trawa bylinowa osiągająca wysokość 50-70 cm, a w czasie kwitnienia trawa dorasta nawet do 80-100 cm. Kwitnienie rozpoczyna końcem lipca. Jej puszyste kwiatostany przypominają wąskie szczotki do butelek i „wystrzeliwują jak fontanna” z gęstej kępy liści. Początkowo są barwy zielonkawobiałej, później przebarwiają się na różowo, końcowo są szarobrunatne. Liście są wąskie zielone, jesienią przebarwiające się na pomarańczowo-rudo.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 40cm
  • w ofercie różne wysokości sadzonek

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Rozplenica wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub lekko ocienionego (na półcienistych jednak słabiej kwitnie). Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, ale lekka i przepuszczalna - woda musi być sprawnie odprowadzana. W trakcie suchego lata warto podlewać roślinę, aby susza nie odbiła się negatywnie na kwitnieniu. Preferuje podłoże wapienne o odczynie zasadowym, jednak dobrze będzie rosła w każdej zasobnej, dobrze zdrenowanej ziemi. Rozplenica lubi gleby żyzne lub umiarkowanie żyzne. Nie trzeba się specjalnie wysilać, by zabezpieczyć trawę przed zimnem i wiosennymi roztopami - wystarczy zostawić zaschnięte źdźbła i związać sznurkiem. Wiosną nie spieszymy się z usunięciem snopka, trawa bowiem późno rusza z wegetacją.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Hameln’ będzie stanowiła cenne urozmaicenie każdej rabaty i w każdym ogrodzie: od naturalistycznego po nowoczesny. W ogrodzie japońskim pięknie stworzy ładną grupę na żwirowej rabacie, natomiast w ogrodzie formalnym swoim miękkim wyglądem "rozluźni" ciężkie bryły strzyżonej zieleni. Wyjątkowo prezentuje się z krzewami liściastymi, tj. hortensja bukietowa, budleja oraz trzmielina. Doskonale nadaje się również na wrzosowiska oraz na rabaty stworzone z kwiatowych bylin. Rozplenica ‘Hameln’ jest obowiązkowym elementem tzw. ogrodu trwa. Świetnie prezentuje się na tle miskantów, głownie tj. miskant chiński ‘Ghana’, ‘Malepartus’ czy ‘Morning Light’.

Opis

Wysokość (cm)
60
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
90
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
zielony/różowy/brunatny
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.