Proso Rózgowate 'Squaw'

12,00 zł
.

Panicum virgatum 'Squaw'

Ozdobna trawa o sztywnych i wyprostowanych pędach. Tworzy zwarte i gęste kępy dorastające do 100-110 cm wysokości. W czasie kwitnienia osiągają wysokość nawet do 150 cm. Nie rozrasta się szeroko, ponieważ podziemne kłącza są bardzo krótkie. Odmiana ‘Squaw’ ma wąskie, płaskie i sztywne liście. Początkowo są barwy jasnoniebieskiej, z woskowym nalotem. Jesienią zaś liście czerwienieją. . Kwiatostany ukazują się już w lipcu, przyjmują postać rozgałęzionej wiechy, która początkowo jest bardzo gęsta o różowym zabarwieniu, z czasem staje się luźniejsza i przyjmuje odcienie mocnego brązu. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 30cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Prosa lubią stanowiska słoneczne. Dobrze czują się na glebach lekkich, przepuszczalnych i próchniczych. Gleba powinna być i umiarkowanie wilgotna i umiarkowanie żyzna, a przede wszystkim dobrze zdrenowana, gdyż - jak większość traw - proso nie toleruje stagnacji wody. Pielęgnacja ogranicza się do nawożenia co kilka lat i związania liści na zimę w snopek, a następnie ścinania go nisko nad ziemią wczesną wiosną.

ZASTOSOWANIE

Proso rózgowate bardzo dobrze prezentuje się w kompozycjach naturalistycznych, np. z innymi trawami. Dobrze jest je sadzić niewielkimi grupami (3szt.), by kwiatostany mogły stworzyć zauważalną chmurę, która zjawiskowo będzie wyłapywać promienie słoneczne. Trawa ta stanowi też cenne urozmaicenie dla bylinowych rabat w stylu rustykalnym. Doskonale komponuje się z tymi roślinami kwitnącymi latem i jesienią. Na letnich rabatach będą to m.in.: dzielżany, przetaczniki kłosowe, słoneczniczki, rudbekie i floksy. Zaś piękne, jesienne zestawienia stworzy z sadźcem purpurowym, marcinkami i rozchodnikami okazałymi. Pięknie prezentuje się również z krzewami liściastymi, tj. : trzmielina oskrzydlona czy z berberysy.

Opis

Wysokość (cm)
110
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
150
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
czerwono-bordowy
Kolor liści
zielony/ciemnoczerwony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.