Proso Rózgowate 'Heavy Metal'

12,00 zł
.

Panicum virgatum 'Heavy Metal'

Ozdobna trawa bylinowa o sztywnych i wyprostowanych pędach. Tworzy zwarte, gęste kępy wysokości 120 cm w czasie kwitnienia. Nie rozrasta się szeroko, ponieważ podziemne kłącza są bardzo krótkie. Odmiana ‘Heavy Meta’ ma wąskie, płaskie i sztywne liście. Za sprawą woskowego nalotu jej liście przyjmują metaliczną barwę w odcieniach koloru niebieskiego. Jesienią przebarwiają się na barwę intensywnie żółtą. Kwiatostany ukazują się już w lipcu, przyjmują postać rozgałęzionej wiechy, która początkowo jest bardzo gęsta, z czasem staje się luźniejsza i przyjmuje odcienie brązu.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 40cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Prosa lubią stanowiska słoneczne. Dobrze czują się na glebach lekkich, przepuszczalnych i próchniczych. Gleba powinna być i umiarkowanie wilgotna i umiarkowanie żyzna, a przede wszystkim dobrze zdrenowana, gdyż - jak większość traw - proso nie toleruje stagnacji wody. Pielęgnacja ogranicza się do nawożenia co kilka lat i związania liści na zimę w snopek, a następnie ścinania go nisko nad ziemią wczesną wiosną.

ZASTOSOWANIE

Metaliczna barwa i wyprostowany pokrój tej odmiany idealnie sprawdzi się w nowoczesnym stylu aranżacji ogrodów. Na rabatach swoją barwą stworzy idealne tło dla niższych, kwitnących roślin. Warto sadzić w niewielkich grupkach z zachowaniem odpowiedniej odległości między sadzonkami około 100-150 cm, aby dobrze podkreślić jej strzelisty pokrój

Opis

Wysokość (cm)
100
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
140
Szerokość (cm)
30-40
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
różowo-purpurowy/czerwono-brązowy
Kolor liści
niebiesko-zielony/żółto-brązowy
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
12-24szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.