Skrzyp Zimowy 'Robustum'

20,00 zł
.

Equisetum hyemale 'Robustum'

Skrzyp zwany również zielonym bambusem to wieloletnia roślina zimozielona. Osiąga wysokość nawet 1,5m. Jego pędy są szarozielone, pojedyncze, a w dotyku dość szorstkie. Skrzyp nie wytwarza kwiatów i nasion - a zarodniki. Wytwarzają się w drugim roku uprawy od lipca do sierpnia. Po ich wytworzeniu pęd zamiera, a na jego miejscu pojawia się nowy. Odmiana ‘Robustum’ jest niezwykle dekoracyjna, głównie za sprawą swoich grubych pędów, które osiągają ok. 0,5cm średnicy. Jest to jedna z najpiękniejszych odmian na rynku!

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 100cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Skrzyp należy do roślin rozłogowych. Sadząc go do gruntu należy ograniczyć jego rozrastanie się na boki - strefę korzeniową rośliny należy ograniczyć poprzez okolenie jej wkopaną wokół blachą, posadzenie w plastikowej donicy, czy w ogranicznikach - taka osłona powinna sięgać co najmniej 30-40cm w głąb ziemi. Skrzyp jest dość żarłoczną rośliną. Potrafi co prawda biedować, ale jeżeli zasili się go obornikiem, osiągnie maksymalny wzrost i będzie cieszyć żywą zielenią pędów. Preferuje stanowiska od słonecznych do półcienistych. Podłoże powinno być kwaśne i żyzne. Jest odporny na działanie chorób i szkodników.  Pielęgnacja skrzypu zimowego ogranicza się w zasadzie do usuwania usychających, starych pędów.

ZASTOSOWANIE

Idealnie odnajdzie się również w przydomowej rabacie. Można go nasadzać pojedynczo lub w grupie zarówno w gruncie jak i w donicach. Prezentuje się orientalnie i niezwykle dekoracyjnie. Doskonale sprawdzi się w ogrodach w japońskim stylu. Skrzyp posiada również właściwości lecznicze. Surowcem jest ziele skrzypu mające właściwości moczopędne, wykrztuśne, regulujące przemianę materii.

Opis

Wysokość (cm)
150
Szerokość (cm)
roślina rozłogowa
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Zimozieloność
tak
Obsada
12-15szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.