Rozplenica Japońska 'Viridescens'

15,00 zł
.

Pennisetum alopecuroides 'Viridescens'

Zwana także piórkówką to bylina tworząca gęste kępy dorastające do 50-60cm wysokości, które z kwiatostanem mogą osiągać wysokość nawet 1m. Charakteryzuje się jasnozielonym ulistnieniem. Łukowato wygięte, połyskujące liście jesienią przebarwiają się na kolor żółto-czerwony. Kwitnienie rozpoczyna już w sierpniu. Jej kwiatostany przypominają kształtem duże lisie kity w purpurowo-fioletowym kolorze. Spośród wszystkich rozplenic ma najciemniejszy kwiatostan, który stanowi ozdobę nie tylko na roślinie, ale także po wysuszeniu.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 40cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Rozplenica wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub lekko ocienionego (na półcienistych jednak słabiej kwitnie). Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, ale lekka i przepuszczalna - woda musi być sprawnie odprowadzana. W trakcie suchego lata warto podlewać roślinę, aby susza nie odbiła się negatywnie na kwitnieniu. Preferuje podłoże wapienne o odczynie zasadowym, jednak dobrze będzie rosła w każdej zasobnej, dobrze zdrenowanej ziemi. Rozplenica lubi gleby żyzne lub umiarkowanie żyzne. Nie trzeba się specjalnie wysilać, by zabezpieczyć trawę przed zimnem i wiosennymi roztopami - wystarczy zostawić zaschnięte źdźbła i związać sznurkiem. Wiosną nie spieszymy się z usunięciem snopka, trawa bowiem późno rusza z wegetacją.

ZASTOSOWANIE

Rozplenica ta doskonale prezentuje się sadzona zarówno pojedynczo, jak również w grupach. Doskonale nadaje się na obwódki, obrzeża zbiorników wodnych oraz w ogrodach preriowych i na wrzosowiskach! Dobrze wygląda w kompozycjach z bylinami kwitnącymi jesienią, takimi jak astry i rudbekie. Znajduje również zastosowanie jako roślina uprawiana w pojemnikach. A ususzone kłosy rozplenicy dobrze sprawdzają się w suchych kompozycjach bukietowych.

Opis

Wysokość (cm)
60
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
90
Szerokość (cm)
70
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
purpurowy/czarny
Kolor liści
zielony/żółto-czerwony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.