Turzyca Ptasie Łapki 'Variegata'

12,00 zł
.

Carex ornithopoda 'Variegata'

Trawa ozdobna tworząca zimozielone, przewieszające się kępy dorastające do 10-15cm wysokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany są jasnozielone, łukowato wygięte liście z szerokim, biało-kremowym obrzeżeniem. Brunatne kwiatostany pojawiają się późną wiosną.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 10cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Turzyce preferują stanowiska półcieniste z przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebą. Po zimie, kępę turzycy należy wyczesać, w ten sposób pozbywając się martwych bądź uszkodzonych liści lub ewentualnie przyciąć, jeśli ulistnienie zostało znacznie uszkodzone.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Variegata’ doskonale nadaje się do ogrodów nowoczesnych oraz założeń naturalistycznych. Wspaniale prezentuje się na tle białych kamieni i jasnego żwirku. Wśród bylin przyciąga wzrok swym wyjątkowym ubarwieniem liści. Równie dobrze wygląda sadzona pojedynczo lub w większych kępach. Znajduje również zastosowanie jako roślina okrywowa, lub obwódkowa. 

Opis

Wysokość (cm)
10-15
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
20
Szerokość (cm)
45
Czas kwitnienia:
IV-V
Kolor kwiatów:
brunatny
Kolor liści
zielony z biało-beżowym paskiem
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Zimozieloność
tak
Obsada
9szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.