Miscanthus sinensis 'Dronning Ingrid'
Miscanthus sinensis 'Dronning Ingrid'

Miskant Chiński 'Dronning Ingrid'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis ‘Dronning Ingrid’

Bardzo efektowną, średniej wielkości odmianą miskanta o purpurowych liściach i czerwono-beżowych kwiatostanach. Charakteryzuje się wyprostowanym pokrojem z przewieszającymi się liśćmi barwy początkowo oliwkowo-purpurowej, później stopniowo przechodzącej do czerwieni z odcieniem purpury. Dorasta do ok. 150 cm wysokości w trakcie kwitnienia.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 70cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Dronning Ingroid’ doskonale nadaje się do tworzenia żwirowych rabat w stylu japońskim czy nowoczesnym. Wyjątkowo prezentuje się nad brzegiem strumienia, stawu czy oczka wodnego. Polecana jest do nasadzeń jako tło kwiatowej rabaty. W połączeniu z hortensją bukietową, bukszpanem czy odentką stworzy niezwykłą kompozycję. Równie ładnie wygląda posadzona z krzewami, tj. czerwone odmiany berberysów ( ‘Bagatelle’ , ‘Atropurpurea Nana’ , Admiration’ , ‘Orange Rocket’). Dodatkowo, odmiana ta ładnie harmonizuje z roślinami o ażurowych liściach, które nadają im nowoczesnego wyglądu, tj. bez czarny czy brzoza.

Opis

Wysokość (cm)
120
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
150
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
beżowy
Kolor liści
zielony/fioletowo-śliwkowy
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
2-3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.