Miskant Chiński 'Ghana'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis 'Ghana' 

Jedna z najpiękniejszych odmian miskantów. Zachwyca swoją niezwykłą barwą liści, które już końcem lata nabierają ciepłych, pomarańczowych i czerwonych odcieni. Odmiana 'Ghana' ma nieco szersze liście niż inne miskanty, dzięki czemu jej przebarwianie się jest bardziej efektywne. Średnio wysoka trawa, osiągająca wysokość do 180cm w trakcie kwitnienia. Zakwita jesienią, wytwarzając przy tym piękne brązowe pióropusze, które z czasem nabierają jasnych odcieni, pięknie kontrastujących z ognistą barwą szerokich liści.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 70cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn. Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Miskant chiński ‘Ghana’ dobrze komponuje się na rabatach zarówno w nasadzeniach pojedynczych, jak i w towarzystwie innych traw. Przy tym sprawdza się w roli sezonowych osłon czy żywopłotów. Odmiana ta bardzo efektownie wygląda na tle żwirowych rabat, oczka wodnego, stawu czy nad brzegiem strumienia. Doskonale nadaje się również do ogrodów w stylu japońskim czy nowoczesnym. Wyjątkowo prezentuje się jako tło kwiatowej rabaty, posadzona m.in. z hortensją bukietową, bukszpanem czy odętką. Dobrym towarzystwem dla tej trawy są również krzwy, tj. bordowe czy czerwone odmiany berberysów. Dodatkowo, odmiana ‘Ghana’ ładnie harmonizuje z roślinami o ażurowych liściach, które nadają im nowoczesnego wyglądu, tj. bez czarny czy brzoza. 

Opis

Wysokość (cm)
140
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
180
Szerokość (cm)
120
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
różowo-brązowy/srebrny
Kolor liści
ciemnozielony/czerwono-purpurowy
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
2-3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.