Rozplenica japońska 'Hameln Gold'

15,00 zł
.

Pennisetum alopecuroides 'Hameln Gold'

Nazywana także piórkówką, to wieloletnia trawa ozdobna, tworząca rozłożyste kępy wąskich, łukowato wygiętych liści, o oryginalnej, cytrynowo-żółtawej barwie. Dorasta do 50 cm wysokości wraz z kwiatostanami, które pojawiają się końcem lipca. Kwiatostany w formie puszystych kłosów, przypominające szczotki do butelek.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 25cm
  • w ofercie różne wielkości sadzonek

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Rozplenica wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub lekko ocienionego (na półcienistych jednak słabiej kwitnie). Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, ale lekka i przepuszczalna - woda musi być sprawnie odprowadzana. W trakcie suchego lata warto podlewać roślinę, aby susza nie odbiła się negatywnie na kwitnieniu. Preferuje podłoże wapienne o odczynie zasadowym, jednak dobrze będzie rosła w każdej zasobnej, dobrze zdrenowanej ziemi. Rozplenica lubi gleby żyzne lub umiarkowanie żyzne. Nie trzeba się specjalnie wysilać, by zabezpieczyć trawę przed zimnem i wiosennymi roztopami - wystarczy zostawić zaschnięte źdźbła i związać sznurkiem. Wiosną nie spieszymy się z usunięciem snopka, trawa bowiem późno rusza z wegetacją.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Hameln Gold’ dobrze wygląda zarówno posadzona pojedynczo jak i w większych skupiskach. Doskonale nadaje się do ogrodów naturalistycznych, do ozdoby zbiornika wodnego lub wrzosowiska. Można ją również wyeksponować w pojemnikach na tarasach czy balkonach. Rozplenica wyjątkowo ładnie komponuje się z bylinami, tj. hosty, tawułki czy żurawki. Jej efektowne kłosy w kolorze ciemnej purpury, wspaniale prezentują się na rabacie. Dodatkowo rozplenica ta polecana jest na kwiaty cięte i suche bukiety.

Opis

Wysokość (cm)
30
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
50
Szerokość (cm)
80
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
zielone/kremowo-różowe/brunatno-srebrzyste
Kolor liści
cytrynowo-zielone
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.