Turzyca Włosowa 'Bronze Form'

12,00 zł
.

Carex comans 'Bronze Form'

Trawa ozdobna charakteryzująca się ciemnobrązową barwą liści, która utrzymuje się przez cały rok. Jej liście są bardzo wąskie, nitkowate o charakterystycznie zasychających i skręcających się wierzchołkach. Turzyca ta tworzy gęste kępy dochodzące do 30 cm wysokości i nieco większej szerokości. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 20cm
  • w ofercie różne wielkości sadzonek

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Turzyce preferują stanowiska półcieniste z przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebą. Po zimie, kępę turzycy należy wyczesać, w ten sposób pozbywając się martwych bądź uszkodzonych liści lub ewentualnie przyciąć, jeśli ulistnienie zostało znacznie uszkodzone.

ZASTOSOWANIE

Odmiana 'Bronze From' doskonale nadaje się do ogrodów nowoczesnych oraz założeń naturalistycznych. Wspaniale prezentuje się na tle białych kamieni i jasnego żwirku. Wśród bylin przyciąga wzrok swą złocistą ciepłą barwą. Równie dobrze wygląda sadzona pojedynczo lub w większych kępach. Można ją stosować jako roślinę okrywową. Cudownie kontrastuje z jasnymi bylinami i trawami, nadając rabatom lekkości i zwiewności.

Opis

Wysokość (cm)
30
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
40
Szerokość (cm)
40
Czas kwitnienia:
IV-V
Kolor kwiatów:
brunatne
Kolor liści
brąz
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.