Miskant olbrzymi 'Aligator'

15,00 zł
.

Miscanthus giganteus 'Aligator'

Odmiana ‘Aligator’ jest jedną z najatrakcyjniejszych, cętkowanych traw ozdobnych. Charakteryzuje się egzotycznym wyglądem oraz szybkim wzrostem. Tworzy wzniesione, przewieszające się kępy wysokości nawet do 3m. Trawa ta wyróżnia się niezwykłą dekoracyjnością liści - szerokie, zielone, z nieregularnymi żółtymi cętkami, przypominającymi skórę krokodyla. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 20cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn.

Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Miskant olbrzymi 'Aligator' dobrze komponuje się na rabatach zarówno w nasadzeniach pojedynczych, jak i w towarzystwie innych traw. Jest efektownym tłem m.in. dla hortensji, rudbekii czy jeżówek. Posadzony w rzędzie może być wykorzystany jako separator poszczególnych części ogrodu np. część wypoczynkowa. Bardzo szybki wzrost sprawia, że bywa wykorzystywany do tworzenia wysokich, efektownych żywopłotów. Wyjątkowo prezentuje się także nad zbiornikami wodnymi.

Opis

Wysokość (cm)
200
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
250
Czas kwitnienia:
IX-X
Kolor kwiatów:
purpurowe/srebrzyste
Kolor liści
zielone, cętkowane
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.