Turzyca Morrowa 'Variegata'

12,00 zł
.

Carex morrowi 'Variegata'

Niska, zimozielona trawa tworząca zwarte kępy, dorastające do 40 cm wysokości. Jej cechą charakterystyczną są sztywne, lecz na końcach lekko zwisające liście, dwubarwne z wyraźnym kremowym paskowaniem.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 20cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Turzyce preferują stanowiska półcieniste z przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebą. Po zimie, kępę turzycy należy wyczesać, w ten sposób pozbywając się martwych bądź uszkodzonych liści lub ewentualnie przyciąć, jeśli ulistnienie zostało znacznie uszkodzone.

ZASTOSOWANIE 

Turzyca ta znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Doskonale nadaje się do przydomowych ogródków, na skalniaki, do parków oraz zieleni miejskiej. Pięknie prezentuje się sadzona pod drzewami, gdzie swoją urodą rozjaśnia i rozświetla ciemne zakątki. Świetnie sprawdza się również jako roślina okrywowa lub obwódkowa. Idealnie nadaje się do tworzenia kompozycji z różanecznikami, funkiami, brunerami czy bergenii. Lubi również towarzystwo innych traw ozdobnych, tj. rozplenica japońska lub imperata cylindryczna.  

Opis

Wysokość (cm)
40
Szerokość (cm)
40
Kolor liści
dwubarwne
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.