Miskant Chiński 'Giraffe'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis 'Giraffe'

Odmiana ta wytwarza długie i sztywne źdźbła, które w części środkowej pozostają wyprostowane, a na obrzeżach przewieszają się w ¾ wysokości. Kępa osiąga 180 cm wysokości, a w czasie kwitnienia dorasta nawet do 250 cm. Odmiana wyróżnia się charakterystycznym wybarwieniem liści – zielone z poprzecznymi, żółtymi paskami. Cętki pojawiają się na źdźbłach w miarę wzrostu rośliny. Ciemnobrązowe kwiatostany pojawiają się w drugiej połowie lata, w miarę przekwitania bieleją, przyjmując puszystą formę. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 70cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn.

Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Trawa ta jest stworzona do sadzenia nad oczkami wodnymi oraz w miejscach wypoczynku, gdzie relaksuje nas przyjemnym szumem poruszanych na wietrze źdźbeł. Może być sadzona zarówno pojedynczo jak i grupach, doskonale sprawdzi się również w roli sezonowych osłon. Odmiana ta wspaniale nadaje się również do tworzenia radosnych kompozycji z żółtymi odmianami berberysów, kremowymi rozchodnikami czy różnobarwnymi hortensjami ogrodowymi. Miskant ten lubi również towarzystwo innych traw ozdobnych, tj. inne odmiany miskantów, rozplenice japońskie czy turzyce. 

Opis

Wysokość (cm)
180
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
250
Czas kwitnienia:
IX-X
Kolor kwiatów:
czerwony
Kolor liści
zielony, paskowany
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
2-3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.