

Odmiana ta wytwarza długie i sztywne źdźbła, które w części środkowej pozostają wyprostowane, a na obrzeżach przewieszają się w ¾ wysokości. Kępa osiąga 180 cm wysokości, a w czasie kwitnienia dorasta nawet do 250 cm. Odmiana wyróżnia się charakterystycznym wybarwieniem liści – zielone z poprzecznymi, żółtymi paskami. Cętki pojawiają się na źdźbłach w miarę wzrostu rośliny. Ciemnobrązowe kwiatostany pojawiają się w drugiej połowie lata, w miarę przekwitania bieleją, przyjmując puszystą formę.
Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn.
Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.
Trawa ta jest stworzona do sadzenia nad oczkami wodnymi oraz w miejscach wypoczynku, gdzie relaksuje nas przyjemnym szumem poruszanych na wietrze źdźbeł. Może być sadzona zarówno pojedynczo jak i grupach, doskonale sprawdzi się również w roli sezonowych osłon. Odmiana ta wspaniale nadaje się również do tworzenia radosnych kompozycji z żółtymi odmianami berberysów, kremowymi rozchodnikami czy różnobarwnymi hortensjami ogrodowymi. Miskant ten lubi również towarzystwo innych traw ozdobnych, tj. inne odmiany miskantów, rozplenice japońskie czy turzyce.
Opis