Miskant Chiński 'Purpurascens'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis 'Purpurascens'

Miskant ten tworzy średniej wielkości kępę, dorastającą do 120cm oraz osiągającą ok. 80cm średnicy. Charakteryzuje się łukowato wygiętymi pędami, które przewieszają się na roślinie w ¾ wysokości. Są one barwy zielonej z delikatnym czerwonym odcieniem. Odmiana ta jest ceniona ze względu na jesienne, czerwono-purpurowe przebarwienie liści. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu. Na kępie pojawiają się wówczas biało-czerwone kwiatostany, które z czasem bieleją oraz przybierają bardziej puszystą formę. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 100cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn.

Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Miskant ten  może być sadzony jako soliter, idealnie prezentuje się nad brzegiem strumienia, stawu lub oczka wodnego. Wykorzystywany jest głównie w ogrodach w stylu japońskim lub nowoczesnym, w połączeniu z innymi trawami ozdobnymi jak np. turzyce, trzcinniki czy rozplenicie. Równie dobrze wygląda jako element kwiatowej rabaty - w towarzystwie hortensji bukietowych, bukszpanów czy bylin, tj. rudbekia lub jeżówka purpurowa. Doskonałą kompozycje stworzy także z krzewami iglastymi lub liściastymi. Odmiana ‘Purpurascens’ sprawdza się także w roli sezonowych osłon lub niskich żywopłotów.

Opis

Wysokość (cm)
120
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
150
Szerokość (cm)
80
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
biało-czerwony
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
3szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.