Miskant Chiński 'Little Silver Spider'

15,00 zł
.

Miscanthus sinensis 'Little Silver Spider'

Jedna z niższych odmian miskantów, dorastająca do 120cm w czasie kwitnienia. Charakteryzuje się wąskimi, zielonymi liśćmi z wyraźnym białym nerwem, które jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowy kolor. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu, wówczas na kępie pojawiają się różowe kwiatostany, które z czasem przybierają srebrzysto-brązowe odcienie i stają się bardziej puszyste.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 60cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskanty dobrze czują się na miejscach słonecznych i wilgotnych (nie mokrych). W pełnym słońcu będą pięknie kwitły i przebarwiały się, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również będzie dobrze rosła. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna i żyzna, są tolerancyjne względem pH - choć najbardziej odpowiada im lekko kwaśny odczyn.

Miskanty są mrozoodporne, jednak w przypadku surowych zim, lub młodych, świeżo posadzonych sadzonek zaleca się okrycie rośliny. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ta, ze względu na swoje rozmiary, doskonale sprawdzi się w małych ogrodach i w nasadzeniach donicowych. Bardzo dobrze sprawdzi się w roli sezonowych osłon lub niskich żywopłotów, ale również doskonale prezentuje się posadzona jako soliter lub jako element żwirowej czy kwiatowej rabaty, gdzie wyjątkowo prezentuje się w towarzystwie innych miskantów, turzyc, trzcinników, rozplenic oraz hortensji bukietowych, jeżówek czy rudbekii. W kompozycjach z krzewami dobrze wygląda z czerwonymi i bordowymi odmianami berberysów oraz strzyżonych cisów. 

Opis

Wysokość (cm)
80
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
120
Czas kwitnienia:
VIII-X
Kolor kwiatów:
różowy
Kolor liści
ciemnozielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
4szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.