Miskant Olbrzymi

15,00 zł
.

Miscanthus giganteus

Trawa ta tworzy potężne kępy, osiągające nawet 4m wysokości wraz z kwiatostanami. W odróżnieniu od innych traw, których źdźbło jest wewnątrz puste, charakteryzuje się gąbczastym rdzeniem. Swój atrakcyjny wygląd, roślina zawdzięcza długim, jasnozielonym, łukowato wygiętym liściom. Miskant ten zakwita dopiero w październiku, wykształcając wówczas srebrzysto-brunatne kwiatostany, które pozostają na roślinie aż do wiosny.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 100cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Miskant olbrzymi preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Dobrze czuje się na stanowiskach żyznych, umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Duże kępy tej odmiany zajmują większą przestrzeń w ogrodzie, zatem należy pamiętać o zapewnieniu roślinom koniecznego miejsca. Zaleca się sadzenie 1 rośliny na 1m kwadratowy. Młode egzemplarze osłaniamy na zimę. Kłosy warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

ZASTOSOWANIE

Ze względu na potężne rozmiary, giganteus idealnie nadaje się na naturalne żywopłoty. Na jego tle, interesującą będą eksponować się niższe, kępiaste trawy ozdobne, a także krzewy o kolorowych liściach lub kwiatach. Wspaniale kontrastuje też z jesiennymi kwiatami słonecznika, rudbekii czy wysokich astrów. Odmiana ta dobrze prezentuje się sadzona zarówno pojedynczo jak i w niewielkich grupach. Pięknie wygląda w sąsiedztwie oczka wodnego lub na tle ściany domu.

Opis

Wysokość (cm)
300
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
400
Szerokość (cm)
roślina rozłogowa
Czas kwitnienia:
IX-XI
Kolor kwiatów:
srebrzysto-brunatny
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Obsada
1szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.