Turzyca Oszimska 'Evergold'

12,00 zł
.

Carex oshimensis 'Evergold'

Zimozielona, kępiasta niska trawa, dorastająca do 30 cm wysokości i podobnej szerokości. Jej cechą charakterystyczną są jasnożółte, zielono obrzeżone liście, które zdobią roślinę przez cały rok. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu, pojawiają się wówczas beżowo-różowe kwiatostany w formie kłosków. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 5cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Turzyce preferują stanowiska półcieniste z przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebą. Po zimie, kępę turzycy należy wyczesać, w ten sposób pozbywając się martwych bądź uszkodzonych liści lub ewentualnie przyciąć, jeśli ulistnienie zostało znacznie uszkodzone.

ZASTOSOWANIE

Turzyca ta ma wszechstronne zastosowanie zarówno w ogrodach przydomowych jak i w zieleni tarasowej, gdzie doskonale prezentuje się posadzona w ozdobnych donicach. W ogrodzie turzyce możemy wykorzystać jako roślinę okrywową lub obwódkową. Pięknie kontrastuje z roślinami o ciemnozielonych liściach, na tle których odznacza się swą żółto-złocistą barwą. Dobrze czuje się w towarzystwie funkii czy bergenii, ale także innych niższych traw ozdobnych, tj. inne odmiany turzyc, rozplenice japońskie oraz imperata cylindryczna. 

Opis

Wysokość (cm)
30
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
35
Szerokość (cm)
30
Czas kwitnienia:
VI-VII
Kolor kwiatów:
beżowy
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
Zimozieloność
tak
Obsada
5szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.