Milin pośredni 'Madame Galen'

45,00 zł
.

Campsis tagliabuana 'Madame Galen' 

To szybko rosnące pnącze, które rocznie przyrasta od 100 do 200 cm. Jego docelowa wysokość wynosi ok. 400 cm. Od drugiej połowy lipca milin pokrywa się licznymi, ozdobnymi kwitami barwy pomarańczowo-czerwonej. Jego kwiaty są duże (ok. 8cm) oraz zebrane po kilka w pęczku. We wrześniu pojawiają się również owoce, przypominające nieco strączki grochu.

  • doniczka: C7,5
  • pojemność: 7,5L
  • wysokość sadzonki: 70cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Milin uwielbia stanowiska słoneczne, dobrze nagrzewające się i osłonięte od wiatru – w takich miejscach będzie kwitł bardzo obficie. Dobrze będzie rósł na przeciętnej glebie ogrodowej, jednak chcąc wspomóc jego kwitnienie, należy zapewnić mu żyzne i umiarkowanie wilgotne podłoże. 

Siatki, na których będzie się piął powinny być solidne i wytrzymałe, gdyż pnącze czepia się i owija dookoła podpór równocześnie, wytwarzając przy tym dużą masę. Aby zapewnić równomierne rozrastanie się tego pnącza, roślinę należy regularnie przycinać. Milin nie jest całkowicie mrozoodporny – w chłodniejszych rejonu lub podczas mroźnych zim należy go okryć. 

ZASTOSOWANIE 

Pnącze to idealnie nadaje się do obrastania kratek, furtek czy altan. Ze względu na jego egzotyczny wygląd, roślina ta wyjątkowo nadaje się do ogrodów w stylu śródziemnomorskim. Dobrym towarzystwem dla milina będą kwitnące na różowo hortensje ogrodowe lub bukietowe, perowskia łobodolistna oraz przegorzan pospolity. Dobrze prezentuje się również w miejskim klimacie, gdzie uroku dodają mu jeżówki purpurowe, liatry kłosowe, tawuły japońskie oraz miskanty chińskie. 

Opis

Wysokość (cm)
400
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
pomarańczowo-czerwony
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
wymaga okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.