Magnolia ‘Butterflies’

50,00 zł
.

Magnolia 'Butterflies' 

Jedna z najpiękniejszych odmian magnolii o żółtych kwiatach z charakterystycznymi czerwonymi pręcikami, które pojawiają się na roślinie już w połowie kwietnia. Docelowo osiąga ok. 400-500 cm wysokości i posiada rozłożysty pokrój. 

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 80cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Magnolie wymagają szczególnych warunków uprawy. Najlepiej czują się na cienistym (dobrze rośnie też w słońcu, jednak wtedy liście wykazują tendencję do brązowienia), osłoniętym od wiatru stanowisku o umiarkowanie wilgotnym podłożu. Wymagają gleby przepuszczalnej, żyznej o lekko kwaśnym odczynie. Młode sadzonki są wrażliwe na mrozy, dlatego należy je osłaniać.

ZASTOSOWANIE

Magnolia ma szerokie zastosowanie w ogrodzie. Doskonale nadaje się do ogrodów w stylu wiejskim, miejskim oraz w żwirowym ogrodzie japońskim. Pięknie prezentuje się posadzona przy brzegu zbiorników wodnych. Ze względu na wrażliwy system korzeniowy powinna być sadzona jako soliter lub w towarzystwie płytko korzeniących się bylin lub roślin jednorocznych. 

Opis

Wysokość (cm)
400
Czas kwitnienia:
IV-VI
Kolor kwiatów:
żółty
Kolor liści
zielony
Stanowisko
półcieniste, cieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.