Różanecznik 'Scarlet Wonder'

30,00 zł
.

Rhododendron 'Scarlet Wonder' 

Zimozielony, wolno rosnący krzew o zwartym, półkulistym pokroju. Dorasta do ok 70 cm wysokości i 100 cm szerokości. Jego największą ozdobą są szkarłatno czerwone kwiaty, które pojawiają się dość wcześnie, bo już pod koniec kwietnia. Wyróżnia się również skórzastymi, błyszczącymi liśćmi, które zimą nie opadają, lecz zwijają się w rurki. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 30cm
  • dostępne inne odmiany różaneczników

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Różaneczniki wymagają szczególnych warunków uprawy. Najlepiej czują się na cienistym, osłoniętym od wiatru stanowisku o stale wilgotnym podłożu. Wymagają gleby przepuszczalnej, żyznej o kwaśnym odczynie. Zimą często szkodzą im wysuszające wiatry, z tego względu warto jest je osłaniać. 

ZASTOSOWANIE

Rhododendrony zakwitają jako jedne z pierwszych roślin, dlatego są tak cennym okazem w naszym ogrodzie. Pięknie prezentują się posadzone nad wodą, co zresztą zapewni im odpowiednią wilgoć, ale również znajdują zastosowanie w ogrodach w stylu japońskim, w połączeniu z klonami japońskimi czy tawułkami oraz na wrzosowisku w towarzystwie azalii japońskich, piersisów czy modrzewnicą. Na cienistych stanowiskach doskonałym kompanem dla różanecznika będzie m.in.: dereń biały, rodgresja kasztanowcolistna, funkia czy brunera wielkolistna. 

Opis

Wysokość (cm)
60
Szerokość (cm)
100
Czas kwitnienia:
IV-VI
Kolor kwiatów:
czerwony
Kolor liści
zielony
Stanowisko
półcieniste, cieniste
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
wymaga okrycia
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.