Tawuła japońska ‘Golden Princess’

10,00 zł
.

Spiraea japonica 'Golden Princess' 

Niski krzew o zwartym, półkulistym pokroju. Osiąga wysokość ok. 60cm. Charakteryzuje się złocistą barwą przez prawie cały okres wegetacji, jesienią nieco matowieje, przyjmując delikatne pomarańczowe odcienie. Kwitnienie rozpoczyna na przełomie czerwca i lipca, na roślinie pojawiają się wówczas drobne, różowe kwiatostany. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 25cm
  • dostępne również w doniczkach P9.

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Tawuła preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. W miejscach mocno zacienionych będzie słabiej kwitła i może też słabiej się wybarwiać. Toleruje wszystkie warunki glebowe, najlepiej czuje się jednak na stanowiskach żyznych, lekko wilgotnych. Tawuła jest w pełni odporna na niskie temperatury, susze oraz szkodniki i choroby. Przycięcie przekwitłych kwiatostanów (na 1/3 wysokości) spowoduje ponowne zakwitnięcie rośliny końcem lata, natomiast coroczne przycinanie całej rośliny zagęści jej pokrój. 

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Little Princess’ znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Dobrze komponuje się zarówno z iglakami jak i innymi krzewami liściastymi. Pięknie prezentuje się na kwitnących rabatach, tworząc wspaniałe, kolorystyczne kompozycje. Tawuła jest również polecana na niskie żywopłoty oraz obwódki. 

Opis

Wysokość (cm)
60
Szerokość (cm)
100
Czas kwitnienia:
VI-VII
Kolor kwiatów:
różowy
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Obsada
1-6szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.