Tawuła japońska ‘Goldflame’

10,00 zł
.

Spiraea japonica 'Goldflame' 

Karłowy krzew o zwartym, półkulistym pokroju, dorastający do 80cm wysokości oraz 100cm szerokości. Ozdobny ze względu na piękne ubarwienie liści, które wiosną są złocisto-żółte, później przebarwiają się na żółto-zielone oraz pomarańczowo-czerwone odcienie. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu, wytwarzając masę płaskich, różowych kwiatostanów na szczytach pędów. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 25cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Tawuła preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. W miejscach mocno zacienionych będzie słabiej kwitła i może też słabiej się wybarwiać. Toleruje wszystkie warunki glebowe, najlepiej czuje się jednak na stanowiskach żyznych, lekko wilgotnych. Tawuła jest w pełni odporna na niskie temperatury, susze oraz szkodniki i choroby.. Przycięcie przekwitłych kwiatostanów (na 1/3 wysokości) spowoduje ponowne zakwitnięcie rośliny końcem lata, natomiast coroczne przycinanie całej rośliny zagęści jej pokrój. 

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Goldflame’ znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Dobrze komponuje się zarówno z iglakami jak i innymi krzewami liściastymi. Pięknie prezentuje się na kwitnących rabatach, tworząc wspaniałe, kolorystyczne kompozycje. Tawuła jest również polecana na niskie żywopłoty oraz obwódki. 

Opis

Wysokość (cm)
80
Szerokość (cm)
100
Czas kwitnienia:
VI-VII
Kolor kwiatów:
różowy
Kolor liści
złocisty
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Obsada
1-6szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.