Ligustr okrągłolistny ‘Aurerum’

10,00 zł
.

Ligustrum ovalifolium 'Aurerum' 

Zimozielony krzew o sztywnych, pionowo wzniesionych pędach, dorastający do 300 cm wysokości. Charakteryzują go ozdobne zielone liście o jaskrawych brzegach. Końcem czerwca pojawiają się na nim pachnące, miododajne, wiechowate kwiatostany barwy kremowo-białej oraz początkowo zielone, później ciemnogranatowe kuliste owoce. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 35cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Ligustr preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Nie jest zbyt wymagający względem podłoża, dobrze znosi każde warunki glebowe, ważne jest jedynie aby gleba była żyzna i stale wilgotna. W celu zagęszczenia, roślina wymaga wczesnowiosennego przycinania (ok. 30 cm nad ziemią). W przypadku łagodnych zim, krzew ten pozostaje zimozielony i nie zrzuca wszystkich liści.

ZASTOSOWANIE

Ligustr jest krzewem stworzonym na żywopłoty. Aby uzyskać zadowalający efekt, roślinę powinno sadzić się w odstępach 20 cm. Doskonale nadaje się zarówno do nasadzeń miejskich jak i ogrodów przydomowych, do tworzenia pięknych, kolorystycznych kompozycji w połączeniu z innymi krzewami ozdobnymi.

Opis

Wysokość (cm)
300
Czas kwitnienia:
VII
Kolor kwiatów:
biały
Kolor liści
zielony z żółtym obrzeżeniem
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Obsada
5szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.