Ketmia syryjska (hibiskus) 'William R. Smith'

15,00 zł
.

Hibiscus syriacus ‘William R. Smith’ 

Wolno rosnący krzew liściasty o wyprostowanym pokroju. Charakteryzuje się pięknymi, śnieżnobiałymi kwiatami, osiągającymi nawet 10cm średnicy, które pojawiają się końcem lipca. Odmiana ta dorasta do około 150cm wysokości, przy czym jest w miarę wąska – osiąga szerokość równą 80cm. 

  • doniczka: C3
  • pojemność: 3L
  • wysokość sadzonki: 20cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Ketmia preferuje stanowiska słoneczne lub pół-cieniste (przy większym dostępie do słońca będzie obficiej kwitła) oraz osłonięte od wiatru.  Dobrze czuje się na glebie żyznej, przepuszczalnej o lekko kwaśnym odczynie. Podłoże powinno być zawsze nieco wilgotne, ale nie stagnujące w wodę. Odmiana ‘William R. Smith’ jest wysoce odporna na choroby i szkodniki, dobrze zimuje w naszym klimacie, jednak młode rośliny należy okryć na zimę. Ketmia dobrze znosi przycinanie i formowanie, a w przypadku dorosłych okazów jest to nawet wskazane – cięcie powoduje „odnowienie” się rośliny i pozwala jej obficiej kwitnąć. Roślinę należy przycinać wczesną wiosną. 

ZASTOSOWANIE

Krzew ten doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, ze względu na jego powolny wzrost. Może być sadzona zarówno jako soliter jak i w grupach. Stworzony z ketmii żywopłot, będzie zachwycał swoją oryginalnością oraz obfitym kwitnieniem. Pięknie będzie się również prezentować posadzona w donicach na tarasie lub balkonie.   

Opis

Wysokość (cm)
150
Szerokość (cm)
80
Czas kwitnienia:
VII-IX
Kolor kwiatów:
biały
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.