Bukszpan wieczniezielony

30,00 zł
.

Buxus sempervirens

Zimozielony, wolno rosnący krzew o zwartym, eliptycznym pokroju. Charakteryzuje się drobnymi, sztywnymi i błyszczącymi listkami, które gęsto pokrywają całą roślinę. Docelowo osiąga wysokość ok. 300cm i szerokość 400cm. W okresie kwitnienia bukszpan wytwarza drobne i niepozorne żółtobiałe kwiaty, które są ledwo zauważalne dla ludzkiego oka. Cechuje go charakterystyczny zapach.

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 60cm
  • dostępne różne rozmiary sadzonek

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Bukszpan nie jest wymagający odnośnie podłoża, jednak nie lubi skrajności - stagnującej wody i długotrwałej suszy. Preferuje gleby o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Dobrze rośnie na każdym stanowisku, jednak w przypadku dużego nasłonecznienia należy zapewnić mu więcej wody. Bukszpan jest rośliną odporną na mrozy, jednak w przypadku bardzo niskich temperatur może przemarzać, dlatego należy sadzić go w miejscach osłoniętych od wiatru.

ZASTOSOWANIE

Bukszpan jest rośliną uniwersalną, która daje się wkomponować praktycznie w każdy styl ogrodowy. Doskonale nadaje się na wszelkiego rodzaju obwódki oraz niskie żywopłoty. Stosowany jest również do tworzenia rzeźb roślinnych, ponieważ bardzo dobrze znosi cięcie.

Opis

Wysokość (cm)
300
Szerokość (cm)
400
Kolor liści
zielony
Stanowisko
półcieniste, cieniste
Podłoże
obojętne, lekko zasadowe
Mrozoodporność
Całkowita
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.