Żywotnik Zachodni 'Rheingold'

18,00 zł
.

Thuja occidentalis ‘Rheingold’

Wolno rosnąca odmiana żywotnika zachodniego o kulistym pokroju, w miarę wzrostu przyjmuje kształt szerokiego stożka. W wieku 10 lat osiąga ok. 100cm wysokości i podobnej szerokości. Odmiana ‘Rheingold’ charakteryzuje miękkimi igiełkami barwy złocistej, które jesienią przybierają miedziano-brązowe odcienie.  

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 15cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Żywotniki nie mają wysokich wymagań uprawowych. Do ich prawidłowego wzrostu najważniejsza jest duża wilgotność zarówno podłoża jak i powietrza. Najlepiej czują się na glebach żyznych, wapiennych oraz piaszczysto-gliniastych. Odmianę ‘Rheingold’ najlepiej sadzić na stanowiskach słonecznych, gdyż wtedy najpiękniej się wybarwia. Żywotniki są w pełni odporne na mrozy, jednak nie lubią mroźnych, wysuszających wiatrów i otwartych przestrzeni. Bardzo dobrze znoszą przycinanie i formowanie. 

ZASTOSOWANIE

Piękna, złocista odmiana żywotnika zachodniego, która idealnie nadaje się do nasadzeń kolorystycznych, na skalniak oraz na wrzosowiska. Wspaniale nadaje się na słoneczne stanowiska, gdzie pięknie rozświetla nasz ogród.  Tuja ta ładnie prezentuje się na tle ciemnej zieleni, złożonej z jałowców, świerków oraz berberysów. Doskonałym dodatkiem do kompozycji z udziałem ‘Reingold’ będą niebieskie jałowce lub przebarwiające się jesienią trawy ozdobne.  

Opis

Wysokość (cm)
100
Szerokość (cm)
100
Kolor liści
złocisty/miedziany
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.