Żywotnik Zachodni 'Mirjam'

20,00 zł
.

Thuja occidentalis ‘Mirjam’

Wolno rosnąca, karłowata odmiana żywotnika zachodniego o kulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga zaledwie 40cm wysokości i podobnej szerokości. Odmiana ‘Mirjam’ charakteryzuje się pięknym złocistym-miedzianym ubarwieniem, jesienią przybiera bardziej pomarańczowo-zielone odcienie. 

  • doniczka: C4
  • pojemność: 4L
  • wysokość sadzonki: 20cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Żywotniki nie mają wysokich wymagań uprawowych. Do ich prawidłowego wzrostu najważniejsza jest duża wilgotność zarówno podłoża jak i powietrza. Najlepiej czują się na glebach żyznych, wapiennych oraz piaszczysto-gliniastych. Odmianę ‘Mirjam’ najlepiej sadzić na stanowiskach słonecznych, gdyż wtedy najpiękniej się wybarwia. Żywotniki są w pełni odporne na mrozy, jednak nie lubią mroźnych, wysuszających wiatrów i otwartych przestrzeni. Bardzo dobrze znoszą przycinanie i formowanie. 

ZASTOSOWANIE

Żywotnik zachodni ‘Mirjam’ idealnie nadaje się do kompozycji pokrojowych. Doskonale sprawdza się jako roślina obwódkowa. Ze względu na dość powolne tempo wzrostu nadaje się również do nasadzeń pojemnikowych. Wyjątkowo prezentuje się w dużych donicach przy drzwiach frontowych. Odmiana ta pięknie komponuje się też na skalniakach wśród niskich roślin okrywowych lub w ogrodach japońskich w towarzystwie klonów palmowych czy formowanych żywotników zachodnich. ‘Mirjam’ lubi towarzystwo azalii wielokwiatowych i japońskich oraz karłowych odmian świerków.  

Opis

Wysokość (cm)
80
Szerokość (cm)
80
Kolor liści
złocisty
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.