Żywotnik Zachodni 'Hoseri'

18,00 zł
.

Thuja occidentalis ‘Hoseri’

Wolno rosnąca odmiana żywotnika zachodniego o kulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga zaledwie 40cm wysokości i podobnej szerokości. Odmiana ‘Hoseri’ charakteryzuje się ciemnozielonym kolorem, który lekko brunatnieje na jesień. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 20cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Żywotniki nie mają wysokich wymagań uprawowych. Do ich prawidłowego wzrostu najważniejsza jest duża wilgotność zarówno podłoża jak i powietrza. Najlepiej czują się na glebach żyznych, wapiennych oraz piaszczysto-gliniastych. Odmianę ‘Hoseri’ najlepiej sadzić na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Żywotniki są w pełni odporne na mrozy, jednak nie lubią mroźnych, wysuszających wiatrów i otwartych przestrzeni. Bardzo dobrze znoszą przycinanie i formowanie. 

ZASTOSOWANIE

Żywotnik zachodni ‘Hoseri’ idealnie nadaje się do kompozycji pokrojowych. Doskonale sprawdza się jako roślina obwódkowa. Ze względu na dość powolne tempo wzrostu nadaje się również do nasadzeń pojemnikowych. Odmiana ta wyjątkowo komponuje się na iglastych założeniach strukturalnych w połączeniu ze stożkowymi i kolumnowymi roślinami. Chcąc stworzyć barwną kompozycję z udziałem ‘Hoseri’ warto zestawić ją wraz z funkiami lub przebarwiającymi się trawami ozdobnymi, ale także dobrze czuje się w towarzystwie żółtych krzewów liściastych, ciemnych berberysów lub pstrokatej trzmieliny. 

Opis

Wysokość (cm)
70
Szerokość (cm)
80
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.