Żywotnik Zachodni 'Golden Smaragd'

14,00 zł
.

Thuja occidentalis ‘Golden Smaragd’

Imponująca, złocista odmiana żywotnika o umiarkowanym tempie wzrostu. W ciągu dziesięciu lat osiąga ok. 200cm wysokości. Charakteryzuje się bardzo zwartą budową i przybiera formę wąskiego stożka. Cechą wyróżniającą żywotnika ‘Golden Smaragd’ są niewątpliwie złociste pędy, a młode przyrosty odznaczają się intensywnie żółtą barwą. Roślina jest zimozielona. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 40cm
  • w ofercie różne rozmiary sadzonek 

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Żywotniki nie mają wysokich wymagań uprawowych. Do ich prawidłowego wzrostu najważniejsza jest duża wilgotność zarówno podłoża jak i powietrza. Najlepiej czują się na glebach żyznych, wapiennych oraz piaszczysto-gliniastych. Odmianę ‘Golden Smaragd’ najlepiej sadzić na stanowiskach słonecznych, gdyż wtedy najpiękniej się wybarwi. Żywotniki są w pełni odporne na mrozy, jednak nie lubią mroźnych, wysuszających wiatrów i otwartych przestrzeni. Bardzo dobrze znoszą przycinanie i formowanie. 

ZASTOSOWANIE

Żywotnik ten znajduje szerokie zastosowanie w każdym ogrodzie. Dobrze sprawdza się jako roślina żywopłotowa, ale także posadzony pojedynczo rozwesela nasz ogród. Tuja ‘Golden Smaragd’ bardzo lubi towarzystwo innych odmian żywotników o intensywnie zielonym odcieniu, np. ‘Smaragd’ lub kuliste odmiany ‘Globosa’. Bardzo ładnie będzie prezentować się razem z świerkami pospolitymi lub sosnami. 

Opis

Wysokość (cm)
500
Szerokość (cm)
150
Kolor liści
złocisty
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.