Świerk Serbski 'Karel'

30,00 zł
.

Picea omorika ‘Karel’ 

Wolno rosnąca, zimozielona, karłowata odmiana świerka serbskiego o półkulistym pokroju z płasko zakończoną koroną. Po dziesięciu latach osiąga zaledwie ok. 70cm wysokości i podobną szerokość. Roślina ta charakteryzuje się krótkimi, błyszczącymi ciemnozielonymi igłami, które pod spodem są barwy srebrzystej. Młode przyrosty odznaczają się piękną, jasnozieloną barwą na wiosnę i cytrynowo-żółtą barwą latem. 

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 15cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Świerk pospolity preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Dobrze radzi sobie na przeciętnych glebach, ważne jest jednak aby były one stale wilgotne. Chcą zapewnić mu najlepsze warunki warto zadbać o to, aby podłoże było żyzne o lekko kwaśnym odczynie. Krzew ten jest w pełni mrozoodporny, dobrze znosi też zanieczyszczenia środowiska. 

ZASTOSOWANIE

Ze względu na jego niewielkie rozmiary, świerk ten idealnie nadaje się do małych ogródków przydomowych, ogrodów skalnych lub ogrodów w stylu japońskim i nowoczesnym. Bardzo dobrze sprawdzi się również w nasadzeniach pojemnikowych, w kompozycjach z turzycami lub kostrzewą siną. 

Opis

Wysokość (cm)
100
Szerokość (cm)
200
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.