Świerk Pospolity 'Nidiformis'

18,00 zł
.

Picea abies ‘Nidiformis’ 

Wolno rosnąca, zimozielona, karłowata odmiana świerka pospolitego o półkulistym pokroju z plasko zakończoną koroną. Po dziesięciu latach osiąga zaledwie ok. 40cm wysokości i ok. 100cm szerokości. Roślina ta wytwarza liczne, rosnące lekko ukośnie lub poziomo gałęzie, które leżą gęsto jedne na drugich, tworząc zwarty pokrój krzewu. Świerk ten charakteryzuje się ponadto krótkimi igiełkami o jasnozielonym odcieniu.

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 15cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Świerk pospolity preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Dobrze radzi sobie na przeciętnych glebach, ważne jest jednak aby były one stale wilgotne. Chcą zapewnić mu najlepsze warunki warto zadbać o to, aby podłoże było żyzne o lekko kwaśnym odczynie. Warto zaznaczyć, że świerki mają tendencję do zakwaszania podłoża wokół siebie - ta zdolność doskonale sprawdzi się na wrzosowiskach lub w towarzystwie innych roślin kwasolubnych. Krzew ten jest w pełni mrozoodporny, dobrze znosi też zanieczyszczenia środowiska. 

ZASTOSOWANIE

Ten wyjątkowy świerk najpiękniej prezentuje się posadzony w wyeksponowanym miejscu, gdzie będzie mógł swobodnie rozbudowywać swoją bryłę. Nadaje się również do tworzenia kompozycji z innymi kwasolubnymi roślinami, tj. azalie wielokwiatowe i japońskie, rododendrony lub wrzosy. 

Opis

Wysokość (cm)
100
Szerokość (cm)
200
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.