Świerk Pospolity 'Barryi'

30,00 zł
.

Picea abies ‘Barryi’ 

Wolno rosnąca, zimozielona, karłowata odmiana świerka pospolitego o półkulistym pokroju, który z czasem przekształca się w regularny stożek. Po dziesięciu latach osiąga ok. 70cm wysokości i ok. 250cm szerokości. Krzew ten charakteryzuje się krótkimi, licznymi i błyszczącymi igłami o zielonym lub zielono-szarym odcieniu. 

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 15cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Świerk pospolity preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Dobrze radzi sobie na przeciętnych glebach, ważne jest jednak aby były one stale wilgotne. Chcą zapewnić mu najlepsze warunki warto zadbać o to, aby podłoże było żyzne o lekko kwaśnym odczynie. Warto zaznaczyć, że świerki mają tendencję do zakwaszania podłoża wokół siebie - ta zdolność doskonale sprawdzi się na wrzosowiskach lub w towarzystwie innych roślin kwasolubnych. Krzew ten jest w pełni mrozoodporny, dobrze znosi też zanieczyszczenia środowiska. 

ZASTOSOWANIE

Intrygująco małe rozmiary i ciekawy pokrój świerka sprawia, że krzew ten znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Doskonale czuje się na rabatach, wrzosowiskach, skalniakach, ogrodach w stylu japońskim lub nowoczesnym, ale także nadaje się do nasadzeń pojemnikowych. Jako, że roślina preferuje kwaśne podłoże, bardzo dobrze będzie czuła się w towarzystwie wrzosów, azalii wielokwiatowych i japońskich, rododendronów. 

Opis

Wysokość (cm)
200
Szerokość (cm)
300
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.