Świerk Biały 'Daisy's White'

18,00 zł
.

Picea glauca ‘Daisy’s White’ 

Wolno rosnąca, zimozielona odmiana świerka wywodząca się od popularnej odmiany ‘Conica’. Po dziesięciu latach osiąga ok. 80cm wysokości i 40cm szerokości. Charakteryzuje się stożkowatym kształtem i zwartym pokrojem i jasnożółtym młodym przyrostem, które pojawia się na wiosnę. Z czasem roślina zieleniej. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 40cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Mimo, że świerki preferują stanowiska słoneczne, to odmiana ‘Daisy’s White’ lepiej będzie czuła się w lekkim półcieniu, gdyż jej jasnożółte, młode przyrosty są wrażliwe na słońce. Ładnie rozrasta się na glebie wilgotnej i żyznej, jednak nie jest wymagający względem podłoża. Czasem na roślinie mogą pojawić się wybujałe pędy, które wystają poza sylwetkę, wtedy należy je usunąć. Świerk bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie. Jest krzewem w pełni mrozoodpornym, jednak aby nie gubił igieł na wiosnę, należy posadzić go w miejscu osłoniętym od wiatru. 

ZASTOSOWANIE

Intrygujący, stożkowaty pokrój świerka białego sprawia, że krzew ten znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Doskonale czuje się na rabatach, wrzosowiskach, skalniakach, ogrodach w stylu japońskim lub nowoczesnym, ale także nadaje się do nasadzeń pojemnikowych. Świerk ten pięknie wygląda w towarzystwie wrzosów lub turzyc, dlatego możemy stworzyć wyjątkową kompozycję z jego udziałem, która ozdobi nasz taras czy balkon. 

Opis

Wysokość (cm)
250
Szerokość (cm)
150
Kolor liści
żółte/zielone
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.