Jałowiec Płożący 'Wiltonii'

16,00 zł
.

Juniperus horizontalis ‘Wiltonii’

Zimozielony krzew o zwartym, rozłożystym pokroju. Charakteryzuje się dość szybkim tempem wzrostu. W wieku dziesięciu lat osiąga ok. 10cm wysokości i nawet 250cm szerokości. Odmiana ‘Wiltonii’ jest bardzo dekoracyjna ze względu na bardzo drobne, gęsto przylegające igiełki barwy niebiesko-zielonej. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 5cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Jałowiec płożący jest rośliną światłolubną, dlatego też najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych, suchych i gorących. Nie przepada za miejscami cienistymi o dużej wilgotności powietrza. Nie jest wymagający względem podłoża, doskonale radzi sobie praktycznie na każdej glebie, jedynie ciężkie i mokre podłoże nie jest odpowiednie dla tego jałowca.  Młode rośliny należy ściółkować korą lub sadzić na agrowłókninie, gdyż nie przepada za konkurencją. Jałowce są w pełni mrozoodporne, rzadko wymagają nawożenia. Bardzo dobrze znoszą cięcia i formowania.

ZASTOSOWANIE

Ze względu na stosunkowo szybki wzrost, odmiana ‘Wiltonii’ doskonale sprawdza się na skarpach i skalnikach. Polecana jest głownie do nasadzeń przy murkach lub nasypach kamiennych, gdyż pięknie prezentuje swoje zwisające pędy. Dodatkowo jałowiec ten pięknie prezentuje się zarówno na wrzosowiskach jak i na skalnikach, gdzie świetnie prezentuje się w towarzystwie niskich roślin.

Opis

Wysokość (cm)
20
Szerokość (cm)
250
Kolor liści
niebiesko-zielony
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne, piaszczyste
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.