Jałowiec płożący ‘Golden Carpet’

13,00 zł
.

Jałowiec płożący ‘Golden Carpet’

Zimozielony krzew o rozłożystym pokroju. Charakteryzuje się umiarkowanym tempem wzrostu. W wieku dziesięciu lat osiąga zaledwie ok. 10cm wysokości i 120cm szerokości. Odmiana ‘Golden Carpet’ jest bardzo dekoracyjna ze względu na złociste przebarwianie się igieł - wiosną możemy cieszyć się żywym żółtym kolorem, latem delikatnie matowieje, jesienią zaś przyjmuje interesującą rudo-różową barwę. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 5cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Jałowiec płożący jest rośliną światłolubną, dlatego też najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych, suchych i gorących. Nie przepada za miejscami cienistymi o dużej wilgotności powietrza. Nie jest wymagający względem podłoża, doskonale radzi sobie praktycznie na każdej glebie, jedynie ciężkie i mokre podłoże nie jest odpowiednie dla tego jałowca.  Młode rośliny należy ściółkować korą lub sadzić na agrowłókninie, gdyż nie przepada za konkurencją. Jałowce są w pełni mrozoodporne, rzadko wymagają nawożenia. Bardzo dobrze znoszą cięcia i formowania.

ZASTOSOWANIE

Odmiana ‘Golden Carpet’ świetnie nadaje się do ogrodów skalnych. Dzięki rozłożystemu pokrojowi, znajduje zastosowanie jako roślina okrywowa. Pięknie prezentuje się na murkach i kamiennych nasypach.

Aby urozmaicić i rozweselić nasz ogród złożony z krzewów iglastych, warto posadzić jałowca na tle ciemnej zieleni, w towarzystwie cisów, żywotników lub innych odmian zielonych jałowców. Kolorystyczne kompozycje rabat bylinowych można uzyskać, zestawiając tego jałowca z dzwonkami, astrami i innymi barwnymi bylinami. Imponująco prezentuje się także wśród karłowatych krzewów, tj. świerki Conica lub niskich berberysów. 

Opis

Wysokość (cm)
15
Szerokość (cm)
150
Kolor liści
złoty/rudo-brązowy
Stanowisko
słoneczne
Podłoże
przepuszczalne, piaszczyste
Mrozoodporność
Całkowita
Zimozieloność
tak
Obsada
2szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.