Klon palmowy 'Atropurpureum'

25,00 zł
.

Acer palmatum 'Atropurpureum' (szczepiony)

Ozdobne drzewko, dorastające docelowo do 500 cm wysokości. Roślina ta wytwarza liczne, barwne liście, które wiosną są czerwono-purpurowe, latem zielono-purpurowe, a jesienią przyjmują piękne, szkarłatne barwy. Drzewko ozdobne jest również zimą, gdy po opadnięciu liści prezentuje ozdobne, lekko powyginane, bordowe pędy.

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 170cm
  • wysokość szczepienia: 150cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Klony palmowe są roślinami nieco bardziej wymagającymi od innych krzewów liściastych. Jego płytki system korzeniowy sprawia, że jest nieco podatny na susze i mrozy, dlatego zimą należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Stanowisko, na którym rosną powinno być osłonięte od wiatru, słoneczne lub lekko zacienione. W promieniach słońca, będzie ładnie się wybarwiał, z drugiej strony zbyt mocne słońce może poparzyć jego liście. Klon palmowy lubi wilgotność, zarówno w podłożu jak i w powietrzu. Gleba powinna być żyzna, stale wilgotna o lekko kwaśnym odczynie. Ważne też aby była przepuszczalna, gdyż klon ten nie lubi stagnującej wody, która może powodować gnicie korzeni.  

ZASTOSOWANIE 

Klon palmowy doskonale wpasowuje się w obraz ogrodu japońskiego, ale świetnie sprawdzi się też w mniej egzotycznych kompozycjach. Najlepiej prezentuje się posadzony w pobliżu stawu lub oczka wodnego, co przy okazji zapewnia mu odpowiednią wilgoć. Może być sadzony zarówno pojedynczo, jak i w połączeniu z innymi roślinami. Lubi towarzystwo różaneczników oraz azalii. Bardzo ładnie wygląda też w kompozycjach z cieniolubnymi funkiami, formowanymi jałowcami, berberysami oraz turzycami. Ze względu na jego płytki, ale zwarty system korzeniowy, roślina ta doskonale sprawdza się w nasadzeniach pojemnikowych, zdobiących nasz taras czy balkon. 

Opis

Wysokość (cm)
500
Kolor liści
purpurowy
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
wilgotne, żyzne, lekko kwaśne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.